Kilo Vermek ve Sağlıklı Yaşamak İstiyorum – Güncem 6

 “Niyet her şeyin özü ve ruhudur!!”

Sonbaharın gerçekten muhteşem günlerinden geçiyoruz. Hava o kadar güzel ki, benim en sevdiğim günler bunlar. Sonbahar ve ilkbahar..Biri başlangıç biri son gibi algılanabilir ama aslında doğanın muhteşem döngüsünü farketmeye başladıkça insan, ne son var ne de başlangıç sadece döngüler içinde akan süreçler bunlar…

Ben de akan bu süreç içinde gerçekten ilk kez hayatımda sağlıklı beslenmenin öne geçtiği, kilo vermenin çok önemli olduğunu bildiğim ama kiloları takıntı yapmadan yaşadığım bir sürecin aslında keyfini sürüyorum.

Aslında “Kilo Vermek ve Sağlıklı Yaşamak İstiyorum” niyetimin nasıl çalıştığını görmek de beni daha çok motive ediyor. Çünkü aslında biliyorum ki  “Niyet her şeyin özü ve ruhudur!!” .. Niyet; kastetmek, karar vermek, kalbin bir şeye yönelmesi, ne yaptığını bilerek yapmak anlamına gelir. Kişinin kalpteki tercihidir.

İşte bu tercihi yaptığımı bilerek yaşamak çok keyifli olmaya başlıyor. “Mesela ne bu keyif veren?” diyebilirsiniz…

Söyleyim.. İrem HAKKIMIZDA yazarken aile fertlerinden bir tek benim spor yapmaktan hoşlanmadığımı yazmış. Haklıydı da, benim için tek egzersiz vardı yıllarca.. o da parmak egzersizi 🙂

ama şimdi başladığımı günden beri ve aslında son dönemde her gün spor yapma alışkanlığımın oturmaya başladığını hissediyorum. Nerden mi? Spor yapmazsam kendimi eksik hissediyorum ve aslında bedenimin sporla gelen güçlenmesini gün içinde özlüyorum. Bu da beni daha çok motive ediyor. Daha önce hissetmediğim duygular bunlar.

Spor yapıp, sağlıklı beslenmeye devam ettikçe bedenimin her hücresinin nefes aldığını hissediyorum. Bu da içsel coşkuyu harekete geçiriyor bir anlamda. Daha dinamik hissetmeye başladım. Ve tabi bir de kendi genetiğime özel beslendiğim için sanırım metabolizmam daha rahat çalışıyor ve yorgunluk hissi gibi belirtiler ortadan kalkmaya başladı iyice. Bu arada bir ara not: Kullandığım ve sık sık adından söz ettiğim bu “Kişiye Özel Genetiğe Göre Tasarlanmış Programla” ilgili bilgi almak isterseniz bize ulaşın. Söz 🙂 en kısa sürede size geri döneceğiz..

En önemlisi de ‘içe dönük konuşma’larımı gün içinde düzenli olarak ve ihtiyaç duyduğum anlarda, yani yoğun açlık duygusu yaşarken, çok sevdiğim çikolata gözümün önünde dans ederken gibi durumlarda da sürekli kullanıyorum. Bu arada daha önce bahsettiğim tokluk hissi veren “Mucize Ürün” de şeytanın tüm kışkırtmalarına rağmen can kurtarıcım olarak her an çantamda duruyor ve ihtiyaca göre onu da kullanıyorum.

Yani anlayacağınız artık yemek yeme ve spor yapma konusunda bir alışkanlık oturmaya başladı diyebilirim. Spor yapmazsam kendimi eksik hissediyorum. Bu tabi benim gibi yıllarca sadece “PARMAK EGZERSİZİ”nin en iyi egzersiz olduğunu düşünen biri için oldukça ilginç. Çok kısa bir süre öncesine kadar en sevdiğim egzersiz buydu 🙂

Ancak artık İrem’in koçluğunda egzersizlerim de değişim gösteriyor.

Tabi işin en güzel yanı da artık gelecekte neler yapabileceğimi düşündüğümde fiziksel olarak kendimi görebiliyorum. Sağlılı ve fit bir beden için kafaca hazırım.

Ama İrem’in uyguladığı programa göre “öğrendiğim yeni bir alışkanlık oturdu” diyebilmem için önce gerçekten 21 gün süreklilik ve sonrasında da minumum 40 gün yapacaklarımı sürekli kılmak bana “Alışkanlıklarım Oturdu” dedirtecek. Yani kasımın ikinci yarısında ancak alışkanlıklardan bahsetmek mümkün olacak.

Yeni alışkanlıkların oturmasında yeni ‘içe dönük konuşma’lar nasıl hazırlanır diyorsanız.. Bir sonraki yazımda bunu paylaşacağım.. Şu an en yoğun biçimde kullandığım olumlamam:

“IŞILDAYAN SAĞLIK VE CANLILIK BENİM”..

Hep birlikte sağlıklı günlere….

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu yazın!
İsminizi yazınız