Jüpiter Venüs buluşması

jüpiter venüs

Merhaba dostlar. Bu haftanın en önemli olayı, yarın yani 13.11.2017 de Ankara saatiyle 11.15’te kesinleşecek olan Jüpiter Venüs kavuşumu. Geçen hafta da yazdığım gibi Akrep vurgulu bir sonbahar yaşıyoruz ve bu kavuşum da Akrep burcunda olacak.

Hepinizin “bıktık Akrep okumaktan bize ne olacak?” dediğinizi duyar gibiyim. Bu kez bu kavuşumun her burç mensubu için ne anlama geldiğini de yazacağım. “Oleeey” di mi?

Ama Akrep burcunda olan bu olayların hepimizi etkileyen en önemli yönü, 2. yazımda yazdığım gibi ülkemizin Akrep burcu olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla ülkemizi etkileyecek olaylardan ve potansiyellerden söz etmeden kendimize bakmak bana yarım bırakılmış bir hikaye gibi geliyor. O nedenle şimdi hak vereceğinizi umarak devam ediyorum.

Jüpiter ve Venüs’ün bir araya gelişini şöyle özetleyebilirim; büyüyen, genişleyen, herkesi kapsayan bir sevgi ve barış. Ne kadar da özledik değil mi bu kısa cümlenin kapsadığı her şeyi. İşte yarın öğlene doğru dünyada böyle bir enerji gerçekleşecek. Ama bizler için daha da önemli olması, kavuşumun Akrep burcunda olmasıyla ilişkili tabii ki.

Akrep burcu derinliktir, herşeyin özüne kadar sızabilmektir. Derinlerde gizli kalmış, çıkma fırsatı bulamamış her şeyi bulup çıkartmaktır. Ortaya çıkacak olan sevgi ve büyümeyle ilgili olunca, ülke haritamızda hangi eve düştüğüne bakmadan önce hepimiz bu güzellik ve barış ortamından bir parça umut koparıp koyalım kalbimizin üzerine. Bu en sevdiğimiz çiçek olsun örneğin. Sonra bakalım ülke haritamızın hangi evine düşüyormuş.

Görebileceğiniz gibi ülkemizin natal haritasının 5. evindeki gezegen birikmesinin tam üzerinde yine bir gezegen birikmesi olacak yarın. Üstelik buna Şans Noktası ve MC dediğimiz olay anı haritasının tepe noktası eşlik edecek. Beşinci ev; Klasik astrolojide, çocuklarımız, gençlerimiz, hobiler, yaratıcılık, aşk, borsa, spekülatif konular yani risk almak, eğlence ve keyif konularını ilgilendiren sinema, sahne sanatları gibi alanları kapsar. Biz yarınki bu kavuşumu özellikle bu konularda deneyimleyeceğiz. Yarın bu konularda gözle görülür net bir adım atılsın atılmasın, yepyeni bir döngü başlayacak ve her ne adım atarsak atalım hiçbir şey dün gibi olmayacaktır.

İşin bence en güzel yanı, beşinci evin tam karşısındaki 11. ev, yani umutlar ve şans evi dediğimiz, aynı zamanda meclisi, sosyal çevreyi, sivil toplum örgütleri gibi toplulukları da içine alan, bu konuları temsil eden evde yani 5. evde olması ve güzelliklere karşıt yapan hiçbir transit gezegen olmaması.

Yarın ülke olarak umutlarımızın tazeleneceği, güneşin bir başka parlayacağı, güneş bulutlar ardında olsa bile kalp güneşimizin parlayacağı bir pazartesi olacak. Hepimizin sabah daha bir neşeli, daha bir umutlu olmak için ciddi bir nedenimiz var.

Burcunuz ne olursa olsun, önemli işlerinizi, görüşmelerinizi, özellikle çocuklarınızla ilgili konularınızı yarın bu saatlere denk getirebilirsiniz. Beşinci ev konularıyla ilgili saydığım konularda abartmadan (gidip tüm paranızı borsaya yatırmadan mesela :))) girişimlerde bulunabilir, sanatsal faaliyetlerinizi, varsa tezinizi, yazınızı, hobilerinizin meyvelerini ortaya koyabilirsiniz.

Veya bu konularda yaptığınız hazırlıkların daha da derinlerine inebilirsiniz. Öyle bir araştırma başlatabilirsiniz ki örneğin, beklemediğiniz bilgiler önünüze dökülebilir. Çocuğunuzun bilinmedik bir yönünü keşfedebilir, ya da kendiniz size bambaşka ufuklar açacak olan bir hobiye başlayabilirsiniz. Spekülatif konularla ilgileniyorsanız hiç ummadığınız bir yatırımınız karşınıza inanılmaz bir fırsat getirebilir.

Beşinci ev turizm, otelcilik, turistik faaliyetleri de kapsadığından bir gezi planlayabilir veya bu konularda, Jüpiterin de desteğiyle yabancıları da kapsayan, yabancı kültürler, farklı inançlar ve felsefi konularda bir girişimde bulunabilirsiniz. Bunlar ülkemiz haritasının aldığı etkiler olduğundan bizlerin de önünü bu alanlarda açan kararlar alınabilir.

Geleceğimiz olan çocuklarımızı doğrudan ilgilendiren alanlarda yepyeni adımlar atabilmek  ve umutlu olma zamanı. Bu kavuşum, ülkemizin natal haritasında 9 derecede 3. evde yerleşmiş olan Kuzey Ay Düğümüyle güzel açılardan olan sekstil açıyı yapmakta. Bu da bize  yarın bu konulardaki her türlü iletişimin, ticari girişimin, yakın çevremizle, kısa seyahatler sonucu elde edilmesi umulan adımların, kardeşler ve kardeş bildiğimiz kişilerle kurulabilecek yeni iletişim kanallarının da müjdecisi.

Ülkemiz açısından bakarak son noktayı koyayım; Geçmişte ne olduysa oldu. Yarın yeni bir sayfa açma zamanı. Örneğin yarın sabah, en yakınımızdakilerden başlayarak çocuklarımıza, gençlerimize kardeşlik kavramının hiç bir sınırı olmadığını, sevginin nasıl bir sınırı yoksa, paylaşıldıkça büyütebileceğimiz tek şeyin SEVGİ olduğunu yüksek sesle söyleme zamanı. Hatta bundan daha iyi bir zaman olamaz.

HANGİ BURÇ BU GÜZEL KAVUŞUMDAN HANGİ KONULARDA ETKİLENECEK;

Koç ve Yükselen Koçlar; Jüpiter Venüs kavuşumu sizin 8. evinizde olacak. Kendi kazançlarınız ve yarattığınız değerlerin dışında elde edilebilecek kazançlar ve değerler alanında şanslı olacaksınız. Kredi, burs, miras vb.. parasal konularda, veya varsa parasal veya değerlerinizle ilgili kayıplarınızda bile görünenin ardındaki iyiliği, yani “vardır bir hayırı” net olarak görebileceğiniz bir gün olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğalar; Jüpiter Venüs kavuşumu sizin 7. evinizde olacak. Bu ev; Partnerlik İlişkileriniz, iş veya varsa diğer ortaklıklarınız, davalar ve rakipleriniz ve açık düşmanlıklar alanı olarak bilinir. Bu konularda sevgi ve barışçıl adımlar size yeni kapılar açabilir. Belki size açıktan kafa tutan kişilerle, ya da rakiplerinizle yepyeni uzlaşmacı koşulların geçerli olduğu bir platformda yeni çözümler bulacaksınız. Varsa davalarınızda yeni ve uzlaşmacı koşullara başvuracaksınız. Eşinizle veya uzun süreli ilişkinizde muhteşem anlar yaşayıp ilişkide boyut atlayacaksınız. Tabii ki yarınki bu potansiyeli değerlendirirseniz!

İkizler ve Yükselen İkizler; Jüpiter Venüs kucaklaşması sizlerin 6. evinizde gerçekleşecek. İşinizle ilgili adımlar, evde veya işte size bağlı çalışanlarınız, evcil hayvanlar ve sağlığınızla ilgili konularda ilerleme kaydedebileceğiniz harika bir gün. Örneğin uzun süredir aradığınız bakıcıyı bulabilir, varsa bir sağlık sorununda harika sonuçlar alabilirsiniz. Listeyi siz uzatın istediğiniz kadar.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler; Sizler bu sevgi ve barışçıl enerjiyi 5. evinizde yaşayacaksınız. Çocuklar, yaratıcılık isteyen konular, hobiler, sanatsal ve sporla ilgili konular, risk almak gerektiren alanlar ve tabii ki aşk. Bu alanlarda Jüpiter ve Venüs, sizlerin bir basamak yükseleceğiniz gücü sağlayacak, bu konularda daha derin anlamlara ulaşabileceğiniz bir gün.

Aslan ve Yükselen Aslanlar; Aile, ev, yerleşik olduğunuz yerler, mal ve mülk, gayrimenkul konuları, atalar ve kökenlerinizle ilgili konularda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uç örnekler verelim ki sınırları görebilelim; Örneğin uzun zaman önce izi kaybedilmiş bir aile ferdi hakkında bilgiye kavuşmak bile bu alana girer. Mal ve mülk alışverişinden, yaşadığınız yeri değiştirmeye kadar geniş bir alanda güzel gelişmeler sizi bekliyor olabilir.

Başak ve Yükselen Başaklar; İletişim, haberleşme, yani medya konuları, yazmak, çizmek, ticaret, sözleşmeler, imzalı belgeler, mali işler ve bankacılık, kardeşler, kuzenler ve yakın çevre gibi çok geniş bir yelpazede yarın iyi başlangıçlar yapabilir, bu konulardaki sorunlara çözümler bulabilirsiniz. Söz konusu alanlarda daha da derinleşebilir, uzun vadeli köklü çözüm arayışlarına girebilirsiniz. Bu geniş konu yelpazesinde birkaç konuda birden sorun çözerek, sevinçler yaşayarak en şanslı burçlardan biri olabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Teraziler; Kendi kazançlarınız, yaratığınız ve sahip olduğunuz değerlerle ilgili konularda yapacağınız her türlü girişim, büyütme ve genişleme çalışmaları için harika bir gün. Hatta manevi değerleriniz konusunda daha derine inmek, çalışmalarınız sonucunda elde ettiğiniz kazanımların kişiliğinize kattığı yanlarıyla da ilgilenmek zamanı. Kısaca maddi ve manevi açıdan büyümeye hazırsanız yarın  harekete geçin. Değilseniz, yarın bu yönde stratejilerinizi kurgulamaya başlayın.

Akrep ve Yükselen Akrepler; Yarın en çok sizin gününüz desem yanlış olmaz. Şu ana dek dışarıdan nasıl görünüyordunuz? Nasıl geri dönüşler alıyordunuz? Aynada ne görüyorsunuz? Sizi mutlu eden yanlarınızı büyütme, daha ön plana çıkartma, mutlu olmadığınız yanlarınızı düzeltme zamanı. Gerek fiziksel, gerekse sizi siz yapan davranışlarınızda yapmak istediğiniz değişimler güzel dönüşlere neden olacaktır. Ayrıca yarın şans da sizden yana. Yarın Akrep günü desem…

Yay ve Yükselen Yaylar; Jüpiter ve Venüs’ün güzel etkilerini, belki de uzun süredir derinlerde sakladığınız duygularınıza yanıt olarak göreceksiniz. Belki bir süredir herkesten gizli yürüttüğünüz çalışmalarınıza son rötuşlar için beklediğiniz ilhamı bulacaksınız karşınızda. 12. ev arkanızdan dönen işleri de temsil ettiğinden, şans, sevgi ve iyiliğin koruması altında hepsi ortaya çıkabilir, bu ortamdan kurtulabilme fırsatını görebilirsiniz. Ve her ne olursa olsun, evrene yollayacağınız en içten mesajlarınız duyulacaktır. Yoğunlaşın ve dileklerinizi hayali şişelere koyup evren okyanusuna bırakın yarın. Mutlaka okunacaktır

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar; Telefonunuz sosyal çevrenizden gelecek güzel çağrılarla çınlayabilir. Arkadaşlarınızdan güzel teklifler alabileceğiniz, üye olduğunuz dernekler, kulüplerde aranan kişi olabileceğiniz bir zaman dilimine giriyorsunuz. Bir Oğlak olarak liderlik yanınız yeniden keşfedilebilir. Öncü bir burç olarak toplum yararına güzellikler yaratacak bir hareketin, organizasyonun başına geçebilirsiniz. Evet, aynen öyle. Haydi iş başına, sivil toplumun sizlere ihtiyacı var.

Kova ve Yükselen Kovalar; Yarın kariyer yaşamınızda büyük bir gün olabilir. Beklediğiniz terfi, bölüm değişikliği veya her ne yapıyorsanız, toplumsal statünüzde genişleme, büyüme sinyallerini yarın alabilirsiniz. Toplum önündeki duruşunuz, görünürlüğünüzün fark edilip, takdir görebileceğiniz bir dönemdesiniz. Kariyer alanında sizi ileriye taşıyacağını düşündüğünüz girişimler, sunumlar için harika bir gün. Değerlendirin, kaçırmayın bu fırsatı.

Balık ve Yükselen Balıklar; 9. ev zaten sizler ve Jüpiter ile özdeşleşmişken bu muhteşem kavuşum 9. evde olacak. İnançlar, felsefi konular, yüksek eğitim, akademik çalışmalar, yabancı kültürler ve ülkelerle ilgili her türlü girişim, uzak diyarlara seyahatlerle ilgili girişimlerinize güzel karşılıklar alacağınız bir dönemdesiniz. Saydığım konularda çalışmalar yapıyorsanız bu konularda daha öze inmek, genel geçer bilgiler yerine gerçek bilgi kaynaklarına ulaşmak şimdi daha kolay olabilir. Uzak seyahatlerinizi planlamak, turlar düzenlemek, yeni bir dil öğrenmek gibi hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirebilirsiniz.

HEPİMİZ İÇİN SON SÖZ; Jüpiter ve Venüs’ün Akrep burcundaki bu kavuşumu gerçekten en içten gelen, karşılıksız sevgi ve barışçıl konularda mükemmel sonuçlar getirecektir. Ancak Jüpiter’in Akrep’teki fanatizmi büyütebilecek gölge yanını, abartılı duygulara neden olabileceğini, Venüs’ün Akrep’te aşkın ve sevginin dejeneratif ve yıpratıcı sahiplenişini ortaya koyabileceğini asla unutmayalım. Her ne yapıyorsak sınırlarımızı bilelim. Bu kavuşumun Plüton gibi güç gezegeniyle sekstil açısını göz önüne alarak kendimizi dev aynasında görmeyelim. Bırakın ne kadar iyi ve güçlü olduğunuzu başkaları görsün, sizi onlar yüceltsin.

Unutmayın ki bu zaman diliminde Plüton’la Mars kesinleşmesi yakın bir kare açı yapmakta. Yani etkileri artık hissedilmeye başlayacak. Yarınki pembe bulutların bir anda kara bulutlara dönüşmemesi için abartıdan, fanatizmden, gereksiz risklerden kaçınmalıyız. Söylemedi demeyin! Yarının tadını çıkarın ve meyvelerini 1 yıl boyunca sevdiklerinizle toplayın.

İlk sevgiyi de ben buradan paylaşayım hepinizle, sevgiler…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu yazın!
İsminizi yazınız